fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. Zdrowia: obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach nadal obowiązuje

Ministerstwo Zdrowia apeluje do właścicieli sklepów, by nie wpuszczali klientów bez maseczek. Jeżeli wchodzimy bez zakrycia ust i nosa, to jest nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby – powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Podczas konferencji Wojciech Andrusiewicz ponowił apel o zakładanie maseczek w miejscach, w których są one obowiązkowe.

– Ponieważ to, co widziałem w weekend chociażby w sklepach, to przepraszam za stwierdzenie: woła o pomstę do nieba. Jednak apelowałabym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o nie wpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek tych maseczek nadal istnieję. Obowiązek tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, na przystanku tramwajowym jak stoi duża grupa osób, nie jesteśmy w stanie zachować dystansu obowiązuję nas maseczka. W każdym zamkniętym pomieszczeniu obowiązuję nas maseczka. Jeżeli wchodzimy  do sklepu bez maseczki to jest nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby – podkreślił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ponowił także apel ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do wszystkich ubiegających się o urząd prezydenta, by uczulili swoich wyborców o przestrzeganie reguł sanitarnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl