PAP/Michał Zieliński

Min. Z. Ziobro: Wybory rozstrzygną o tym, czy Polska będzie się dalej rozwijać

To bardzo ważne wybory; rozstrzygną, czy Polska będzie się dalej rozwijać – przekonywał w piątek w Tomaszowie Mazowieckim minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Dodał, że najważniejszym celem Zjednoczonej Prawicy na kolejną kadencję jest wzrost wynagrodzeń Polaków.

Ostatniego dnia kampanii wyborczej Zbigniew Ziobro wspierał w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie) Ewę Wendrowską – kandydatkę Solidarnej Polski do Sejmu z listy PiS z okręgu piotrkowskiego.

Lider Solidarnej Polski mówił, że w niedzielnym głosowaniu wyborcy zdecydują o tym, czy Polska będzie się dalej rozwijać.

„To są bardzo ważne wybory. One będą rozstrzygać o tym, czy Polska będzie na plus. Czy zostaną utrzymane takie programy, jak Rodzina 500 plus, wyprawka dla uczniów, trzynasta emerytura, obniżenie wieku emerytalnego” – mówił min. Ziobro podczas briefingu prasowego.

Podkreślał, że Polska cały czas się rozwija, o czym świadczy m.in. bardzo niskie bezrobocie i jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w Europie.

„A miała być katastrofa, o czym cztery lata temu mówiła opozycja” – dodał Ziobro.

Zadeklarował, że obóz rządzący ma plan jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju kraju i wzrostu zarobków Polaków, co – jak podkreślił – jest celem numer jeden obozu Zjednoczonej Prawicy.

„A po drugiej stronie jest plan negacji, narzekania, powrotu tego, co było. Z ryzykiem, że cofną +500 plus+ i inne ważne projekty socjalne oraz podniosą wiek emerytalny, bo tego cały czas domaga się Unia Europejska, a Platforma lubi słuchać UE” – przekonywał.

Zbigniew Ziobro zaapelował o oddanie głosu na listy Prawa i Sprawiedliwości, a w okręgu piotrkowskim (okręg nr 10) konkretnie na Ewę Wendrowską, która startuje z 8. miejsca listy PiS.

Obecna radna Sejmiku Województwa Łódzkiego podziękowała za wsparcie Ziobrze oraz popierającym ją prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego Marcinowi Witko i wójtowi gminy Tomaszów Mazowiecki.

PAP

drukuj