fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. Z. Ziobro: Politycy opozycji stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa

Na konferencji prasowej minister sprawiedliwości odniósł się do zaangażowania przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej i Lewicy w obronę zatrzymanego Michała Sz. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro ocenił, że politycy opozycji stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa.

Sąd okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec mężczyzny przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. Margot dwumiesięczny areszt. Jest on podejrzany o zaatakowanie działacza fundacji pro-life i dewastację furgonetki, należącej do tej organizacji. Do zdarzenia doszło 27 czerwca.

Minister Zbigniew Ziobro na konferencji odtworzył film z całym zajściem. Podkreślił, że taki czyn w sposób naturalny u każdego przyzwoitego człowieka winien budzić odruch potępienia.

– Okazuje się, że w Polsce politycy opozycji nie stoją po stronie prawa, nie stoją po stronie niezawisłych sądów, nie stoją po stronie poszkodowanego człowieka, który nikomu krzywdy nie czynił i nie używał przemocy, ale stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa. Domagają się tolerancji, zrozumienia i akceptacji, a w finale uniewinnienia jednego ze sprawców tego kryminalnego czynu i wydarzenia. To jest rzecz absolutnie niesłychana – podkreślił min. Zbigniew Ziobro.

Jednocześnie minister sprawiedliwości podkreślił, że w przypadku zatrzymania Michała Sz. policja działała profesjonalnie a zażalenie złożone przez prokuraturę wynikało z obawy matactwa. Zbigniew Ziobro wezwał polityków, którzy stanęli w obronie aresztowanego, aby przeprosili funkcjonariuszy policji, prokuratury, sądów oraz człowieka, który został napadnięty.

W związku z decyzją sądu, wczoraj w Warszawie odbył się protest, w wyniku którego policja zatrzymała łącznie 48 osób w związku m.in. z zaatakowaniem radiowozu.

RIRM

drukuj