fot. PAP/Piotr Polak

Min. Z. Ziobro: Niemcom nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu

Niemcom nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu – powiedział szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odnosząc się do decyzji niemieckiego koncernu energetycznego RWE o rozbudowie kopalni węgla brunatnego. „Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak – z drogim prądem i bez taniego węgla” – podkreślił Prokurator Generalny.

W Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodniej części Niemiec koncern energetyczny RWE zdemontował jedną z ośmiu turbin wiatrowych. Według niemieckich mediów pozbycie się farmy pozwoli na wydobycie do 20 mln ton węgla brunatnego więcej. Wcześniej koncern wyburzył miejscowość Luetzerath, aby ustąpić miejsca kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Powodem tej sytuacji jest zamknięcie elektrowni jądrowych przez niemiecki rząd – czytamy na portalu Interia.

Do tej kwestii odniósł się w środę w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

„Nam Niemcy każą zamykać kopalnie, bo trzeba chronić klimat. U siebie otwierają, bo nie klimat jest ważny, tylko ich pieniądze. Im nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu. Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak – z drogim prądem i bez taniego węgla” – napisał minister Zbigniew Ziobro.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl