fot. PAP/Paweł Topolski

Min. Z. Ziobro: Najważniejsze jest dla nas kontynuowanie drogi ku dobrobytowi

Najważniejsze dla nas jest kontynuowanie drogi ku dobrobytowi, którą wyznaczyło kierownictwo obozu Zjednoczonej Prawicy – mówił w piątek w Tarnowie (woj. małopolskie) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zaznaczył też, że potrzebne jest dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zachęcał w piątek w Tarnowie do oddania głosu na adwokata Piotra Saka, kandydata PiS z Tarnowa w wyborach do Sejmu (okręg 15, nr 6 na liście). Szef resortu zaznaczył, że Sak przez lata służył innym i jako prawnik udzielał bezpłatnej pomocy prawnej tysiącom osób.

„Potrzebujemy ludzi w parlamencie, których cechuje wysoka kultura osobista, przywiązanie do wartości, profesjonalizm w tym co robią – a to jest najwyższej klasy profesjonalista prawnik, a prawnicy w parlamencie powinni tworzyć dobre prawo, które ma rozwiązywać problemy globalne i Polski” – mówił szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

„Najważniejsze dla nas jest kontynuowanie drogi, jaką wyznaczył prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, kierownictwo obozu Zjednoczonej Prawicy, czyli drogi ku dobrobytowi” – dodał.

Jak podkreślił minister Ziobro, aby zrealizować plan i dać perspektywy szczególnie młodym Polakom, zatrzymać ich w kraju i skłonić do powrotu tych, którzy wyjechali, potrzebne jest też dobrze funkcjonujące prawo; finalizacja reformy sądownictwa; zmiany, które skutecznie będą odpowiadać na potrzeby inwestorów, przedsiębiorców w Polsce.

„Chcemy wspierać polskich przedsiębiorców, bo chcemy by były tworzone miejsca pracy, by Polska się rozwijała” – mówił minister apelując na oddanie głosy na Piotra Saka. Minister dodał, że inni kandydaci na liście PiS są również „wspaniali”, ale z Sakiem zna się już wiele lat.

„Ten człowiek może bardzo wiele zrobić w parlamencie dla Polski i Tarnowa” – powiedział. Sak jest obrońcą w sprawie rodziny Ziobrów.

Hasło wyborcze Piotra Saka to „Strażnik twoich spraw w Sejmie”. Kandydat zapowiedział, że tak jak dotychczas kluczowe będzie dla niego niesienie pomocy ludziom. Chciałby stworzyć multibiuro, które kompleksowo rozwiązywałoby problemy mieszkańców – w ramach biura poselskiego chce stworzyć biuro interwencji porad, które będzie funkcjonowało 24 godziny na dobę, będzie miało specjalny numer telefonu interwencyjnego, by szybko działać. Sak chciałby też stworzyć mobilne biuro, które będzie służyć mieszkańcom w różnych zakątkach okręgu 15 okręgu wyborczego.

Kandydat zapowiedział również, że będzie dążył do odbudowy prestiżu Tarnowa, który – mówił – tak jak inne dawne miasta wojewódzkie stracił prestiż. Wśród planów Saka jest m.in. stworzenie w mieście nowych linii kolejowych, ale i budowa centralnego zjazdu z autostrady A4.

„Uwolni to potencjał gospodarczy Tarnowa (…); centralny zjazd z autostrady będzie skutkował tym, że uwolni się 100-200 ha, które są potrzebne na nowe strefy aktywności gospodarczej” – mówił kandydat PiS.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj