Min. Szałamacha: ocena Fitcha potwierdza zasadność naszej strategii

Ocena agencji ratingowej Fitch potwierdza zasadność strategii realizowanej przez Ministerstwo Finansów – powiedział szef resortu Paweł Szałamacha. W piątek Agencja Fitch potwierdziła dotychczasową ocenę wiarygodności kredytowej Polski. Stabilna perspektywa ratingu również nie uległa zmianie.

Zdaniem Fitch rating odzwierciedla m.in. solidne fundamenty makroekonomiczne polskiej gospodarki.

Minister Paweł Szałamcha na briefingu prasowym podkreślił, że agencja w odróżnieniu od innych tego typu instytucji zwróciła uwagę na dane ekonomiczne, a nie na politykę. Zauważył jednocześnie, że potencjał sprawy TK, jeżeli chodzi o jego negatywne oddziaływanie na finanse, uległ wypaleniu.

– Ta ocena Fitcha potwierdza zasadność naszej strategii, tzn. tego, co realizujemy w Ministerstwie Finansów od samego początku, czyli zharmonizowania realizacji naszych zamierzeń, naszych zobowiązań wyborczych – tej ambitnej agendy przebudowy, z którą wygraliśmy wybory – z odbudową dochodów własnych państwa, które pozwolą finansować te zamierzenia – powiedział minister Szałamacha.

W połowie stycznia agencja ratingowa Standard & Poor’s zaskoczyła rynek i obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu „3B plus” z „A minus”. Agencja zwróciła uwagę na kryzys wokół TK.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl