fot. flickr.com

Min. Rozwoju: Do przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej trafiło ponad 37 mld zł

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, w ramach Tarczy Antykryzysowej do przedsiębiorców trafiło ponad 37 miliardów złotych.

Tarcza Antykryzysowa to narzędzie, które ma wspomóc przedsiębiorców i pracowników w walce ze skutkami działań pandemii wywołanej przez koronawirus. Koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw.

Do tej pory – jak informuje Ministerstwo Rozwoju – przyznano już 670 865 mikropożyczek dla przedsiębiorców oraz 628 tysięcy świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i zleceniobiorców z ZUS. Ponad 3 miliardy złotych przekazano na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Z kolei na dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla mikro oraz małych i średnich przedsiębiorców z Europejskiego Funduszu Społecznego trafiło blisko 880 milionów złotych.

Resort rozwoju odnotował również 147 552 wniosków w sprawie dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Europejskiego Funduszu Społecznego, 826 885 podań o świadczenie postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a także 168 655 dotyczących świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych.

TV Trwam News

drukuj