Min. P. Jaki: Będziemy pilnować tego, jak prezydent Warszawy realizuje swoje obietnice

Będziemy pilnować tego, jak prezydent Warszawy realizuje swoje obietnice – zapowiadają warszawscy radni PiS i prezentują nowy projekt. Chodzi o stronę internetową, na której będzie można zobaczyć, jak Rafał Trzaskowski spełnia zapowiedzi wyborcze.

www.trzaskowskiwatch.com – pod tym adresem można znaleźć stronę internetową, zaprezentowaną dziś przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Na portalu będzie można znaleźć informacje o tym, czy i jak prezydent Warszawy spełnia zapowiedzi z kampanii wyborczej. Już teraz na stronie widnieje informacja o obniżce bonifikat, z której Rafał Trzaskowski wycofał się wczoraj pod naciskiem opinii publicznej. W sumie na stronie można znaleźć 40 obietnic prezydenta stolicy.

Potrzebna jest stała kontrola i my się do tego zobowiązujemy – zapowiedział Patryk Jaki.

– Ktoś z państwa mógłby się zapytać: o co wam w ogóle chodzi? Przecież on trzy tygodnie rządzi. Ale problem polega na tym, że różnica pomiędzy jego obietnicami a moimi obietnicami była taka, że (Rafał Trzaskowski) mówił, że od początku 2019 r. to, to i to wprowadzimy. Tutaj (na wspomnianej stronie) macie dokładne źródła. Ktoś powie, że wszyscy składaliśmy populistyczne propozycje. Wszyscy? Ja nic nie mówiłem o darmowych żłobkach. Widać, że nawet w kampanii wyborczej potrafiłem się zachować dużo bardziej racjonalnie od Rafała Trzaskowskiego. To przecież on mówił o trzech nowych liniach metra. Jeżeli dzisiaj ktoś próbuje go zapytać: panie prezydencie, pan jednak to powiedział, podpisał, składał zobowiązania i dlaczego tego nie realizuje? – ja uważam, że jest to jednak bardzo ważny element życia publicznego – wskazał Patryk Jaki.

W wyścigu o fotel prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski jako kandydat Koalicji Obywatelskiej w pierwszej turze pokonał Patryka Jakiego kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl