fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. P. Gliński: Dofinansujemy 260 inwestycji lokalnych w całej Polsce na kwotę 374 mln złotych 

Rząd w tym roku przeznaczy na inwestycje sportowe rekordowe 567 mln złotych z programu ,,Sportowa Polska 2021”. Z tej kwoty – jak poinformował wicepremier, minister sportu Piotr Gliński – do 400 mln złotych trafi na lokalną infrastrukturę sportową.

Środki rozdzielane są w trzech kategoriach: pierwsza to inwestycje lokalne w obiektach oświatowych, druga w klubach sportowych – głównie dla sportu wyczynowego, a trzecia na obiekty ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców. [czytaj więcej]

Skala dofinansowania wynosi od 30 do 80 proc. – mówił wicepremier Piotr Gliński.

– Dofinansujemy 260 inwestycji lokalnych w całej Polsce na kwotę ogólną 374 mln złotych. Spodziewamy się dogrywki. Jeżeli chodzi o podział tych środków, to mam nadzieję, że nastąpi to we wrześniu, aby inwestycje mogły być realizowane, uruchamiane jeszcze w tym roku. Ogłoszenie dofinansowania jest wcześniejsze, w lipcu, bo jest oczywiste, że musimy szybciej rozpatrywać wnioski, aby ruszać z inwestycjami – wskazał Piotr Gliński.  

Wicepremier Piotr Gliński przypomniał, że resort wspiera nie tylko inwestycje lokalne, które są realizowane we współpracy z samorządami i innymi jednostkami terenowymi.

W gestii ministerstwa są też środki na większe projekty, takie jak modernizacje Ośrodków Przygotowań Olimpijskich, budowa stadionów, basenów czy hal sportowych.

RIRM

drukuj