fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. M. Maląg: W przyszłym roku emeryci i renciści mają otrzymać tzw. „trzynastki” i „czternastki”

W przyszłym roku emeryci i renciści mają otrzymać dwa dodatkowe roczne świadczenia, czyli tzw. „trzynastki” i „czternastki” – potwierdziła minister rodziny i pracy Marzena Maląg.

Poinformowała, że tzw. „czternastki” mają być wypłacane w listopadzie i grudniu. Dziś prezydent ma podpisać ustawę wprowadzającą trzynastą emeryturę. Z kolei czternastą emeryturą zajmuje się dziś rząd.

Minister Marlena Maląg mówiła na antenie radiowej Jedynki, że będzie różnica w przyznawaniu trzynastej i czternastej emerytury.

– Tutaj jest zmiana. Trzynastą emeryturą objęci są wszyscy, bez kryterium dochodowego. Natomiast przy emeryturze czternastej będzie próg dochodowy na poziomie 2900 złotych. Taki projekt przekładamy, zobaczymy, jak będzie po Radzie Ministrów – zaznaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wypłata tzw. trzynastych i czternastych emerytur była jedną z obietnic Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami parlamentarnymi. O wprowadzeniu tego rozwiązania mówił także premier Mateusz Morawiecki podczas swojego exposé.

RIRM

drukuj