fot. PAP/Adam Warżawa

Min. M. Błaszczak podczas inauguracji IV edycji kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”: Podstawą naszego bezpieczeństwa jest polskie wojsko

Szef MON Mariusz Błaszczak zainaugurował w Łebie IV edycję kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Podstawą naszego bezpieczeństwa jest polskie wojsko – podkreślił minister. Dodał, że wojsko musi być liczniejsze, dobrze wynagradzane i wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Liczba żołnierzy zwiększa się dzięki m.in. kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Akcja rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku.

Od tego czasu złożonych zostało prawie 17 tys. wniosków o przystąpienie do Wojska Polskiego. Rezultat naszej kampanii przerósł oczekiwania. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy zdecydowali się związać swoją przyszłość z Wojskiem Polskim, to naprawdę bardzo dobra decyzja. Dzięki temu Polska jest bardziej bezpieczna. To jest proces, który uruchomiłem, który się rozwija proces, który doprowadzi do tego, że Wojsko Polskie będzie liczniejsze – akcentował szef MON.

Wojsko dzisiaj wychodzi do ludzi. W Łebie pojawił się bus, w którym chętni do służby mogą dowiedzieć się jak wygląda praca żołnierza.

Dodatkowo MON rusza z nową akcją. W każdą sobotę, począwszy od 13 lipca, będzie można zostać na jeden dzień żołnierzem Wojska Polskiego. Tego dnia otwarte będą poszczególne garnizony i jednostki wojskowe. Każdy będzie mógł zapoznać się ze sprzętem oraz wziąć udział w zajęciach jakie przechodzą wojskowi.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl