twitter.com/mblaszczak

Min. M. Błaszczak: Brytyjski system obrony powietrznej Sky Sabre już w Polsce

Brytyjski system obrony powietrznej Sky Sabre jest już w Polsce, aby przede wszystkim zagwarantować bezpieczeństwo polskiej strefy powietrznej – poinformował w środę Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej.

https://twitter.com/mblaszczak/status/1544750740987695109

„To efekt naszych silnych relacji z Wielką Brytanią i dowód wspólnej troski o bezpieczeństwo wschodniej flanki” – napisał wicepremier Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Rozmieszczenie systemu w Polsce oraz wysłanie dodatkowo 100 żołnierzy, aby zagwarantować bezpieczeństwo polskiej strefy powietrznej, Ben Wallace, brytyjski minister obrony, zapowiedział w marcu podczas wizyty w Warszawie. Sky Sabre to system przeciwlotniczy średniego zasięgu wprowadzony na wyposażenie Brytyjskich Sił Zbrojnych w grudniu ubiegłego roku. Jak mówił Ben Wallace w marcu po spotkaniu z  Mariuszem Błaszczakiem, rakiety systemu mogą uderzyć w cel wielkości piłki tenisowej lecący z prędkością dźwięku. Poza wyrzutniami i rakietami w skład zestawu systemu wchodzi radar oraz system dowodzenia, kierowania i łączności.

https://twitter.com/mblaszczak/status/1544623612254195712

Wcześniej w środę szef Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował, że w tym tygodniu do Polski trafi kompania brytyjskich czołgów Challenger, będzie to wsparcie dla sił brytyjskich już obecnych w Polsce.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl