fot. PAP/Marcin Bielecki

Min. J. Brudziński: Idziemy do Europy z pokorą, ale także z podniesioną głową

Idziemy do Europy z pokorą i szacunkiem, ale również z podniesioną głową i poczuciem własnej wartości – powiedział w piątek w Szczecinie szef MSWiA, „jedynka” na liście PiS do PE w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim Joachim Brudziński.

Politycy PiS zaprezentowali pełną listę kandydatów do PE z okręgu nr 13. Za Joachimem Brudzińskim znaleźli się europoseł Czesław Hoc oraz minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska. Czwarte miejsce na liście przypadło b. wiceministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, posłowi Jerzemu Maternie.

„Idziemy do Europy z hasłem >>Polska sercem Europy<<” – powiedział dziennikarzom Joachim Brudziński.

„Hasło daje nam siłę do tego, żeby obok tej koniecznej – podkreślę to jeszcze raz – pokory, koniecznego szacunku mieć też wysoko podniesioną głowę, żeby iść do tej Europy z poczuciem dumy i poczuciem własnej wartości, bo system, który reprezentuje Zjednoczona Prawica, ten system który dał PiS i Zjednoczonej Prawicy zwycięstwo w 2015 r. to wszystko z czym poszliśmy do Polaków chcemy realizować również w UE. Tej Unii, która jest dla nas wartością i w której chcemy być i ją wzmacniać” – podkreślał Joachim Brudziński.

„Te wszystkie opowieści, które za chwilę się rozlegną, te wszystkie przepraszam za wyrażenie dyrdymały, które za chwilę się rozlegną o jakimś rzekomym polexicie, jak to PiS będzie Polskę z UE wyprowadzać są funta kłaków warte” – kontynuował szef MSWiA.

„Liczy się jedno, aby UE była realną wartością opartą o te korzenie, o których mówił pan wojewoda Dajczak, o realne wartości, które przyświecały ojcom założycielom, to musi trwać na fundamencie wartości, który wywodzimy ze Starego i Nowego Testamentu, filozofii greckiej i prawa rzymskiego. Innych wartości nie ma, cała reszta jest czystą mrzonką, jest bajką mydlaną” – dodał Joachim Brudziński.

Piąte miejsce na liście zajmuje wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, a szóste poseł Michał Jach. Na siódmy miejscu znalazł się radny sejmiku zachodniopomorskiego Michał Kamiński, a na ósmym radna sejmiku lubuskiego Helena Hatka. Listę zamykają zachodniopomorska radna Małgorzata Jacyna-Witt oraz wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

PAP/RIRM

drukuj