twitter.com/MI_GOV_PL

Min. A. Gajadhur przedstawił działania Ministerstwa Infrastruktury podejmowane ws. polskich przewoźników

Władze Ministerstwa Infrastruktury przedstawiły w Sejmie informacje na temat działań podejmowanych w związku z protestem polskich przewoźników. Szef resortu, Alvin Gajadhur, na posiedzeniu sejmowej komisji zapewnił, że jest w stałym kontakcie z protestującymi.

Minister Alvin Gajadhur w ubiegłym tygodniu spotkał się z protestującymi przewoźnikami na polsko-ukraińskiej granicy. Z kolei w środę szef resortu infrastruktury przedstawił w Sejmie informacje na temat działań podejmowanych w związku z zaistniałą sytuacją. Odniósł się przy tym do komentarzy, według których przewoźnicy ukraińscy nie są kontrolowani, mówiąc, że w ostatnim czasie inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego wzmocnili kontrole zagranicznych przewoźników. 

– Około 50 proc. kontroli drogowych, które prowadzi Inspekcja Transportu Drogowego, to są kontrole przewoźników zagranicznych. W tym roku ponad 15,2 tys. kontroli dotyczyło pojazdów ukraińskich. To jest 58 proc. liczby skontrolowanych pojazdów z tzw. krajów trzecich. (…) W ubiegłym roku Ukraina stanowiła 31 proc., 22 proc. to była Białoruś, a 14 proc. Rosja – przedstawił dane minister Alvin Gajadhur.

Wiceszef resortu, Rafał Weber, zrelacjonował z kolei szczegóły posiedzenia unijnej Rady ds. Transportu, które odbyło się w miniony poniedziałek. Powiedział, że Polska domaga się rewizji umowy zawartej między Unią Europejską a Ukrainą dotyczącej transportu. Chodzi o przywrócenie zezwoleń na transport dla firm ukraińskich. Jest to też jeden z głównych postulatów polskich przewoźników.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1731643895417598461

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl