fot. gddkia.gov.pl

MIiB przedstawiło listę inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło nową listę inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych. Weszła do niego m.in. autostrada A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej i Via Carpatia z zadaniami wspierającymi ten korytarz.

Resort w komunikacie wskazał, że zwiększony limit finansowy programu pozwala na realizację nowych odcinków dróg ekspresowych i autostrad, szczególnie w Polsce Wschodniej.

Chodzi przede wszystkim o drogę ekspresową S19, stanowiącą istotny element międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia.

Zaktualizowany Program Budowy Dróg Krajowych zabezpiecza finansowanie – 27,4 mld zł – na cały ten ciąg – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

– Tworzy się ten wymarzony ruszt komunikacyjny, transportowy, samochodowy w naszym kraju, który łączy wszystkie regiony. Droga ekspresowa S17 budowana jest między Warszawą a Lublinem. Poszerzyliśmy program o odcinek między Lublinem a wschodnią granicą państwa w kierunku Lwowa. To jeszcze jeden odcinek drogowy, który dobrze komunikuje regiony wschodnie z całym systemem komunikacyjnym naszego kraju. PiS dotrzymuje słowa, to można dzisiaj po wielokroć powtarzać – zaznaczył minister Adamczyk.

Rada Ministrów przyjęła 12 lipca przedłożoną przez ministerstwo infrastruktury aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

W Programie Budowy Dróg Krajowych zwiększono limit ze 107 mld zł do 135 mld zł.

RIRM

drukuj