Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym roku myślą przewodnią obchodów jest hasło: “Mimo wszystko – potrafimy”.

Każda osoba, mimo swych ograniczeń fizycznych i psychicznych, także ciężkich, ma bardzo ważną wartość w oczach Boga – zwrócił uwagę Ojciec Św. Benedykt XVI, podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

– Zachęcam wszystkie wspólnoty kościelne a także rządy, aby w sposób szczególny troszczyły się o osoby niepełnosprawne, aby pamiętały o nich, aby ustalały odpowiednie prawodawstwo – powiedział papież Benedykt XVI.

W Polsce jest ok. 5,5 mln niepełnosprawnych. Najczęstszą przyczyną niepełnosprawności są schorzenia układu krążenia, narządów ruchu i neurologiczne.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992 r.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl