MERS w Arabii Saudyjskiej. W ostatnim tygodniu zmarło 15 osób

Ministerstwo zdrowia Arabii Saudyjskiej poinformowało w czwartek, że w wyniku powikłań związanych z zarażeniem wirusem MERS, powodującym groźne schorzenie dróg oddechowych, w ciągu ostatnich siedmiu dni zmarło w tym kraju 15 osób.

W ostatnim tygodniu saudyjskie służby medyczne zarejestrowały również 47 nowych przypadków zachorowań na tę groźną chorobę; prawie wszystkie odnotowano w stolicy kraju Rijadzie – poinformował resort.

MERS (Middle East Respiratory Syndrome – Bliskowschodni Zespół Niewydolności Oddechowej) jest podobny do SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome – Zespół Ostrej Ciężkiej Niewydolności Oddechowej), który w latach 2002-2003 zabił na świecie ok. 800 osób. Wirus może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc. Wskaźnik zgonów w przypadku MERS jest znacznie wyższy niż śmiertelność osób chorych na SARS. Nie istnieje żadna szczepionka.

Do tej pory MERS wystąpił w ponad 20 krajach. Większość zachorowań odnotowano w Arabii Saudyjskiej – od 2012 roku zmarło tam około 500 osób zarażonych tym wirusem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl