fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEiN: W 99,3 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

W 14 343 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w poniedziałek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 99,3 proc. szkół podstawowych. W 12 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 88 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z poniedziałku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

W ubiegłym tygodniu poniedziałek po feriach zimowych uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone do 31 stycznia.

Wówczas w nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część na odległość.

W kolejnych dniach liczba szkół podstawowych prowadzących naukę w klasach I-III w trybie innym niż stacjonarny wzrosła.

W piątek w 14 342 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w piątek odbywała się w trybie stacjonarnym, tj. w 99,3 proc. szkół podstawowych. W 12 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 88 w trybie mieszanym.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1353723836974436352

O przejściu szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

PAP

drukuj