Media: Zatrzymano domniemanego zabójcę szefa milicji separatystów w Ługańsku

W samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL) na wschodzie Ukrainy zatrzymano domniemanego zabójcę szefa lokalnej milicji Ołeha Anaszczenki – poinformowały w poniedziałek rosyjskie media powołując się na źródła w separatystycznych władzach ługańskich.

Anaszczenko zginął w zamachu; jego samochód eksplodował w centrum Ługańska w sobotę rano. Źródła podały, że w niedzielę zatrzymano ukraińskiego majora, który przyznał się do przygotowania i przeprowadzenia zamachu na Anaszczenkę, i że trwa poszukiwanie wspólników zatrzymanego.

W prokuraturze samozwańczej ŁRL oświadczono, że za zamachem stoi ukraińska grupa dywersyjna. Przedstawiciel milicji w Ługańsku Andrij Maroczko zaznaczył, że ataku dokonano w celu zdestabilizowania sytuacji w republice.

Zabójstwo Anaszczenki to kolejna zagadkowa śmierć w szeregach wspieranych przez Kreml separatystów w ukraińskim Donbasie. Na początku stycznia w Moskwie zmarł pierwszy przywódca ŁRL, 47-letni Wałerij Bołotow. Jego współpracownicy informowali, że przyczyną śmierci był zawał serca, jednak media pisały, że przed śmiercią ostro krytykował on obecnego lidera ŁRL, Ihora Płotnickiego.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom naczelnik ługańskiej milicji był w samochodzie sam – pisze portal lenta.ru. Wcześniej informowano o śmierci dwóch ludzi w samochodzie.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl