(fot. PAP/EPA)

Mecz Polska-Anglia transmitowany dzięki Tv Trwam

Już dziś jeden z najważniejszych meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata. O 21.00 na Stadionie Narodowym Polacy zagrają mecz z Anglią.

Mecz Polska-Anglia będzie transmitowany przez Telewizję Polską, która początkowo nie chciała podjąć się bezpłatnego transmitowania meczu, przeciwnie do Tv Trwam.

Po tym jak Tv Trwam, wyraziła chęć oraz możliwości zarówno technicznej jak i finansowej transmisji spotkania Polska-Anglia 2012, Telewizja Polska wykupiła transmisję meczu za kwotę znacznie przekraczającą warunki rynkowe – mówi poseł Andrzej Jaworski.

Gdyby nie cała akcja Tv Trwam i możliwość udostępnienia widzom tego meczu; Telewizja Polska do tych negocjacji najprawdopodobniej by nie przystąpiła. Warto w tym momencie zauważyć, że Telewizja Polska, w momencie, kiedy poczuła oddech konkurencyjnej stacji, straciła poczucie zdrowego rozsądku i zapłaciła za transmisję tego meczu kwotę znacznie przekraczającą warunki rynkowe – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

Poseł wyraża również swoje przekonanie, że gdyby nie Tv Trwam, meczu Polska-Anglia nie można byłoby oglądać w telewizji publicznej.

Jestem przekonany, że gdyby nie to, że Tv Trwam była zainteresowana transmisją tego meczu, kibice nie mogliby oglądać meczu na kanale otwartym, ogólnopolskim. Telewizja Polska na pewno przestraszyła się tego, że konkurencyjna stacja, o której zresztą przewodniczący KRRiT, wypowiadał się, że nie ma środków finansowych na koncesję, była zainteresowana możliwością i była przygotowana technicznie do puszczenia tego meczu. Gdyby nie inicjatywa Tv Trwam, kibice nie zobaczyliby walki o Mundial na antenie ogólnopolskiej – dodał poseł Jaworski.

Transmisja meczu w telewizji publicznej miała odbywać się w systemie PPV (pay- per- view), czyli każdy, kto chciałby oglądać mecz w Tv, musiałby wcześniej za nią zapłacić.

Potyczki z Anglikami zawsze budzą dodatkowe emocje. Jak na razie udało nam się ich pokonać tylko raz i to wydarzenie jest przywoływane z kart historii przy okazji każdego spotkania z Anglią. Selekcjoner polskiej reprezentacji, Waldemar Fornalik dostał trudną misję stworzenia zespołu, który będzie w stanie powalczyć z najlepszymi.  Fornalik wierzy, że jego podopieczni przełamią złą passę w konfrontacjach Polski z Anglią

Skoro tyle lat przegrywaliśmy z Anglikami, to gdzieś tkwił problem. Jak jest teraz? Mamy ludzi pełnych wiary w to, co robią. Oczywiście samo mówienie nie wystarczy. Można motywować, ale potem po prostu trzeba wyjść na boisko i dać z siebie wszystko – podkreślił polski selekcjoner.

Początek meczu dziś na Stadionie Narodowym o godz. 21.00

 

Wypowiedź posł. Andrzeja Jaworskiego:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj