fot. Twitter/Polska Policja

Mazowieckie: Policja zatrzymała poszukiwanych od lat groźnych przestępców

Czterech poszukiwanych zatrzymali funkcjonariusze mazowieckiej komendy policji. Podejrzani o dokonanie groźnych przestępstw ukrywali się latami za granicą, ale wpadli w ręce policjantów w Polscepoinformował dziś Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Wszyscy zatrzymani są podejrzani o poważne przestępstwa.

„Ukrywali się za granicą, m.in. we Francji i Niemczech, gdzie pracowali” – powiedział Rafał Jeżak z KWP w Radomiu. Dodał, że poszukiwanych zatrzymała w ostatnim czasie w kraju specjalna grupa policjantów z mazowieckiej komendy.

17 lat był poszukiwany przez radomską prokuraturę 57-latek z Radomia. Został zatrzymany w środę w Zgorzelcu. Mężczyzna wrócił do Polski z Francji, gdzie – jak powiedział policjantom – m.in. służył w Legii Cudzoziemskiej. Innego radomianina, 41-latka poszukiwanego od czterech lat przez sąd w Wadowicach, zatrzymano kilka dni temu w Poznaniu.

Policjanci zatrzymali także dwóch mieszkańców Ostrołęki. 43-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez prokuraturę w Mińsku Mazowieckim. Ukrywał się 6 lat. Został zatrzymany w Pruszkowie, gdy wychodził z wynajmowanego domu. Do więzienia trafił też drugi ostrołęczanin, 42-latek zatrzymany w Ostrowi Mazowieckiej.

Poszukiwaniami przestępców z woj. mazowieckiego zajmują się policjanci z istniejącej od 4 lat specjalnej Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Radomiu.

PAP

drukuj