Maturzyści zainteresowani studiami w WSKSiM

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej przeżyła prawdziwe oblężenie tegorocznych maturzystów. Wszystko za sprawą drzwi otwartych uczelni. Na miejscu młodzi mogli się dowiedzieć jak zostać dziennikarzem, politykiem, informatykiem i kulturoznawcą – nie zapominając przy tym o Bogu, prawdzie, dobru i pięknie.

Na tegorocznych maturzystów czekała szeroka i interesująca oferta, przygotowana przez władze uczelni oraz samorząd – mówi pani dr Maria Laska, prorektor WSKSiM.

– Studenci zaprezentowali każdy kierunek czyli kulturoznawstwo, dziennikarstwo, informatykę i politologię. Następnie samorząd opowiedział o swojej działalności. Również „Koło Teatralne” przygotowało specjalną ofertę, jak również Erasmus – mówi dr Maria Laska.

Drzwi otwarte uczelni to również drzwi otwarte do studenckiego radia SIM.

– Działamy 24 godziny na dobę. W każdej chwili można włączyć simradio.pl po prawej stronie włączyć player i słuchać audycji tworzonej przez nas – mówi student WSKSiM.

Zwiedzający maturzyści byli pod wrażeniem nie tylko samej uczelni, ale i atmosfery jaka w niej panuje. Po dzisiejszych drzwiach otwartych wiele osób wyraziło swoje zainteresowanie chęcią studiowania w WSKSiM.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu istnieje od 2001 roku. Jej założycielem jest o dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Uczelnia oferuje studentom wykształcenie z dziedziny dziennikarstwa, politologii, kulturoznawstwa czy informatyki. Posiada też inne specjalności na studiach podyplomowych. Na studentów czekają również atrakcyjne praktyki. WSKSiM wychodzi także naprzeciw wszystkim zainteresowanym, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę poprzez internet, np. w postaci Akademickich Spotkań z Mistrzami.

 
 

TV Trwam News/RIRM

 

 

 

 

drukuj