PAP/Marcin Obara

Marszałek Sejmu powołał Marcina Staneckiego na Głównego Inspektora Pracy

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, powołał w piątek Marcina Staneckiego na urząd Głównego Inspektora Pracy. „To jest człowiek, który zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi wyzwaniami mierzy się świat pracy” – podkreślił Hołownia podczas uroczystości wręczenia nominacji.

Marszałek Sejmu powołuje Głównego Inspektora Pracy na podstawie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy po zasięgnięciu opinii Rady Ochrony Pracy.

W piątek podczas uroczystości w Sejmie Hołownia wręczył Staneckiemu akt nominacyjny.

„Kandydaturę pana dyrektora Marcina Staneckiego przyjąłem z wielką radością, bo jest to człowiek, który po pierwsze jest frontowym inspektorem, zna rzeczywiście realia pracy w inspekcji pracy, pracował w Łodzi, w Skierniewicach. To jest człowiek, który jeździł na kontrole, który wie, jak to się odbywa, który zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi wyzwaniami dzisiaj mierzy się Państwowa Inspekcja Pracy, czy w ogóle świat pracy” – powiedział marszałek Sejmu.

Dodał, że Stanecki pełnił też przez ostatnie lata funkcję Dyrektora Departamentu Prawa Pracy w resorcie rodziny.

„Był chwalonym i cenionym współpracownikiem zarówno przez poprzednią ekipę i panią minister (Marlenę) Maląg, która go do tej funkcji powołała, jak i przez obecne kierownictwo, przez panią minister Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk” – zaznaczył Hołownia.

Marcin Stanecki był dyrektorem Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ukończył Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji, posiada kwalifikacje Specjalisty BHP oraz kwalifikacje pedagogiczne.

Jest także absolwentem Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzone na Politechnice Łódzkiej oraz studia podyplomowe pedagogiczne w Wyższej Szkole Ekonomiczno – Humanistycznej w Łodzi.

Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Przez blisko 20 lat pracował w Państwowej Inspekcji Pracy. Ponadto jako radca prawny przez 9 lat był wykładowcą na studiach podyplomowych z BHP w Wyższej Szkole Ekonomiczno – Humanistycznej w Skierniewicach.

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl