Marsz w obronie TV Trwam w Kazimierzy Wielkiej

Polacy nie ustają w walce o Telewizję Trwam i wolne media. Dziś marsz przejdzie ulicami Kazimierzy Wielkiej miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim.

Marsz rozpocznie się Mszą  św. o godz. 12. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie uczestnicy przejdą z Placu kościelnego przy ul. Sienkiewicza na plac przy Kaplicy Miłosierdzia Bożego, gdzie nastąpi zakończenie marszu.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą flag i transparentów. O szczegółach marszu informuje poseł Krzysztof Lipiec.

– Pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców Kazimierzy Wielkiej, okolicznych miejscowości, do udziału w marszu w obronie katolickich mediów i TV Trwam. Ten marsz rozpocznie się uroczystą Mszą św., którą będzie celebrował delegat biskupa kieleckiego, ks. prałat dr Andrzej Kaszycki. Msza św. odbędzie się w kościele Podwyższenia Krzyża św. następnie ulicami miasta przejdzie marsz do kościoła Miłosierdzia Bożego. Tam nastąpi zakończenie marszu i zostanie przeczytana specjalna petycja, która będzie skierowana do KRRiT.

Jest to już 8 marsz w obronie TV Trwam w województwie świętokrzyskim. Jak dodaje poseł – sprawa TV Trwam jest dla mieszkańców bardzo ważna.

-Będziemy postulować, aby TV Trwam została przyznana koncesja na miejsce na multipleksie cyfrowym. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, którym bliska jest sprawa wolności mediów katolickich w Polsce, aby swoją postawą zamanifestowali to, że bardzo nam te sprawy leżą na sercu. W dzisiejszych czasach, kiedy mówi się o niezależności mediów, tak naprawdę tak nie jest. Te media powinny przekazywać prawdę. O tę prawdę jest dzisiaj bardzo trudno. Dlatego mieszkańcy woj. świętokrzyskiego mocno mobilizują się w sprawie wolności mediów – dodaje poseł Lipiec.

Natomiast w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2 marca w Jaśle zorganizowany zostanie  marsz „Prawda, Pamięć, Sprawiedliwość”.

Marsz rozpocznie Msza św. o godz. 15. w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle. Następnie zgromadzeni przejdą ulicami: Kościuszki, Żwirki i Wigury, Czackiego i Staszica.

Podczas tego marszu zostanie także poruszona kwestia dyskryminacji przez KRRIT TV Trwam.

Wolność słowa, prawda i pamięć to nasza wspólna sprawa  – mówi senator Alicja Zając.

-Celem marszu jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i pamięć historyczna o tych wszystkich Polakach, którzy swoje życie oddali w walce o ojczyznę. W tym roku jest również 150 rocznica powstania styczniowego, więc będziemy w kilku miejscach upamiętnienia w Jaśle. Będziemy zatrzymywać się i wspominać te osoby. Będziemy również z troską pochylać się nad tymi problemami współczesnymi, nad stanem naszej ojczyzny, nad wolnością słowa; będziemy wspominać, że nie możemy uzyskać koncesji na multipleksie dla TV Trwam.- powiedziała senator Alicja Zając.    

RIRM

drukuj