„Marsz dla życia” w USA

Ulicami Waszyngtonu przejdzie dziś „Marsz dla życia”. Weźmie w nim udział kilkaset tysięcy osób. Po raz pierwszy podczas tego marszu przemawiać będzie prezydent Stanów Zjednoczonych. Wystąpienie Donalda Trumpa będą transmitować stacje telewizyjne. Marsz zakończy się modlitwą w Narodowym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia.

Waszyngtoński „Marsz dla życia” odbywa się od 44 lat. To jedna z największych na świecie manifestacji pro-life.

Księża biskupi dwóch sąsiadujących ze sobą diecezji: Waszyngtonu i Arlington ogłosili możliwość uzyskania odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, za uczestnictwo w przedsięwzięciu. Marsze organizowane są także m.in. w Los Angeles czy San Francisco. Wszystkie w okolicach 22 stycznia, kiedy przypada rocznica haniebnej decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 1973 r. o legalizacji tzw. aborcji w całym kraju.

W Waszyngtonie marsz rozpocznie się dziś o godz. 11.30 (czasu miejscowego) na placu National Mall. W sobotę obrońcy życia wyjdą na ulice Los Angeles o godz. 12.00. Wyruszą z placu La Placita Olvera. Natomiast na 27 stycznia zaplanowano „Marsz dla życia” w San Francisco. Rozpocznie się on o godz. 12.30 na Civic Center Plaza.

TV Trwam News/RIRM

drukuj