fot. https://pixabay.com/

Maroko: władze ogłosiły zakazał wjazdu osobom przybywającym z Chin

Rząd Maroka wprowadził zakaz przyjmowania na terytorium tego kraju osób przybywających z Chin. Powodem ogłoszenia restrykcji, na które nie zdecydował się jeszcze żaden kraj świata, jest wzrastająca liczba zachorowań na COVID-19 w ChRL.

W opublikowanym przez MSZ Maroka dokumencie wyjaśniono, że zakaz wpuszczania osób podróżujących z Chin obejmuje obywateli wszystkich państw świata, w tym Marokańczyków.

„Narodowość przybyszów nie ma znaczenia. Władze Maroka wprowadziły ograniczenie w przyjmowaniu osób docierających z Chin, aby uniknąć u siebie nowej fali zachorowań na COVID-19” – napisał w komunikacie resort spraw zagranicznych w Rabacie.

Ministerstwo sprecyzowało, że restrykcja wejdzie w życie we wtorek. Wyraziło przy tym nadzieję, że decyzja marokańskich władz zostanie przyjęta ze zrozumieniem w Chinach.

„Nowe przepisy nie uderzają w żaden sposób w bliskie relacje przyjaźni pomiędzy naszymi narodami ani w nasz strategiczny sojusz” – podało MSZ Maroka.

W sobotę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała Pekin do systematycznego informowania tej organizacji o rozwoju pandemii na terytorium Chin. Wyraziła jednocześnie zaniepokojenie nagłym wzrostem w tym kraju liczby zakażeń koronawirusem.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl