fot. twitter.com/PolskaPolicja

Małopolskie: 15 tys. zł kary za przyjmowanie gości na kwarantannie

15 tys. zł kary nałożył sanepid na 23-letnią sądeczankę, która będąc na kwarantannie przyjmowała gości. Policja wszczęła postępowanie, w celu skierowania wniosku do sądu o dodatkowe ukaranie kobiety.

„23-latka z Nowego Sącza została objęta kwarantanną w celu zapobieżenia szerzeniu się choroby zakaźnej, gdyż miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2. Tymczasem, podczas trzech kontroli sądeccy policjanci ujawnili, że przyjmowała gości – osoby nieobjęte kwarantanną. Kobieta lekceważąco podchodziła do kwestii odosobnienia, tłumacząc funkcjonariuszom, że nie widzi nic złego w tym, by ktoś ją odwiedzał” – poinformował w piątek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Oprócz nałożonej kary przez sądecki sanepid, policja prowadzi czynności wyjaśniające pod kątem wykroczenia przeciwko zdrowiu, w celu skierowania wniosku do sądu o dodatkowe ukaranie kobiety. Kara 15 tys. zł nałożona przez sanepid podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni, a odwołanie do sądu nie zwalnia od obowiązku uiszczenia opłaty.

„Jeśli odbywasz kwarantannę, zanim zaprosisz gości czy wyjdziesz na spacer, dobrze to przemyśl – ceną może być nie tylko czyjeś zdrowie lub życie, ale również spore straty finansowe. Przypominamy, że cały czas obowiązuje generalny zakaz spotkań, który nie dotyczy osób najbliższych” – wyjaśnił mł. insp. Sebastian Gleń.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl