fot. Instytut Prymasowski

Małopolska: szkoła w Oleśnie otrzymała imię Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

W czwartek Szkoła Podstawowa w Oleśnie (Małopolska) w powiecie Dąbrowa Tarnowska otrzymała imię prymasa Stefana Wyszyńskiego. W uroczystościach wzięli udział ks. bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej oraz pierwszy wicewojewoda małopolski, Ryszard Pagacz.

„Kardynał Stefan Wyszyński to dobry patron na trudne czasy” – powiedział wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Dyrektor szkoły Jarosław Bartoń przypomniał, że szkoła miała otrzymać to imię już w czerwcu 2019 r., ale wtedy w przeprowadzeniu uroczystości przeszkodziła pandemia.

Imię prymasa Polski nadano szkole w Oleśnie na mocy uchwały Rady Gminy. Razem z imieniem nowego patrona szkoła w Oleśnie otrzymała również sztandar.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl