fot. pixabay.com

Malawi: wiceprezydent Saulos Chilima zginął w katastrofie samolotu

Wiceprezydent Malawi, Saulos Chilima, wraz z dziewięcioma innymi osobami zginął w katastrofie samolotu wojskowego na północy kraju – poinformował we wtorek Reuters, powołując się na oświadczenie prezydenta Malawi, Lazarusa Chakwera.

Samolot z wiceprezydentem Saulosem Chilimą, byłą pierwszą damą, Shanil Dzimbiri, oraz z ośmioma innymi osobami na pokładzie zaginął w poniedziałek rano. Miał on wykonać 45-minutowy lot ze stolicy Lilongwe do Mzuzu, miasta oddalonego o ok. 370 kilometrów.

Kontrolerzy ruchu lotniczego mieli kontaktować się z pilotem, sugerując mu, aby nie podejmował prób lądowania na lotnisku Mzuzu ze względu na złą pogodę i słabą widoczność, a także poprosili o zawrócenie do Lilongwe – poinformował prezydent Lazarus Chakwera. Następnie kontrola ruchu lotniczego straciła kontakt z samolotem, który zniknął z radarów – dodał.

Na pokładzie było siedmiu pasażerów i trzech członków załogi wojskowej.

Jak podała agencja AP, według strony internetowej ch-aviation, która śledzi informacje o lotach, maszyną, którą podróżował wiceprezydent, był dwuśmigłowy samolot typu Dornier 228, który armia malawijska posiada od 1988 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl