fot. PAP/EPA

Madagaskar: Do wyspy zbliża się cyklon Batsirai niosący „poważne zagrożenie”

Potężny cyklon Batsirai niosący ze sobą wichury i ulewne deszcze, który od czwartku pustoszył Mauritius i francuskie terytorium zamorskie Reunion, zbliża się do Madaskaru, stanowiąc „poważne zagrożenie” dla wyspy – podała francuska służba Meteo-France.

Cyklon, który dokonał sporych zniszczeń na Mauritiusie i na Reunion, przesuwa się na Oceanem Indyjskim z prędkością 200 km na godzinę. W godzinach popołudniowych na całym terytorium Madagaskaru wystąpią silne wichury i ulewne deszcze – ostrzegły miejscowe władze.

W kraju wciąż jeszcze borykającym się ze skutkami burzy tropikalnej Ana, która nawiedziła Madagaskar pod koniec stycznia, obowiązuje stan alarmowy.

Meteo-France podała, że oko cyklonu przejedzie przez środkową część wyspy. Batsirai opuści zachodnie wybrzeże wyspy dopiero w poniedziałek.

Ulewne deszcze, jakie nawiedziły Madagaskar w styczniu – przypomina francuski portal France 24, spowodowały częściowe zalanie stolicy kraju Antananarywy. W wielu regionach kraju doszło do osunięć ziemi i lawin błotnych.

Zginęło co najmniej 10 osób, a ponad 12 tys. ludzi musiało opuścić swe domy. Ewakuowane rodziny znajdowały schronienie w budynkach szkół i urzędów. Podobnie ma być w najbliższych godzinach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl