fot. PAP/EPA

M. Pompeo: Będzie gładkie przejście do drugiej administracji D. Trumpa

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo ocenił we wtorek, że w USA nastąpi „gładkie przejście” do drugiej administracji Donalda Trumpa. Po przeliczeniu większości głosów wynika, że wybory wygrał Demokrata Joe Biden, ale sztab przywódcy USA zapowiada sądowe batalie.

Pytany na konferencji prasowej o to, czy Departament Stanu jest gotowy kontaktować się z obozem Bidena, by zapewnić uporządkowane przeniesienie władzy Pompeo odparł: „Będzie gładkie przejście do drugiej administracji (Donalda) Trumpa”.

„Świat patrzy na to, co się dzieje. Zliczymy wszystkie głosy. Gdy proces się zakończy, będą wybrani elektorzy. To jest proces, konstytucja mówi o tym dość jasno” – oświadczył szef dyplomacji USA. Uznał, że Departament Stanu pozostanie „funkcjonalny oraz skuteczny”, niezależnie od tego, kto będzie prezydentem 20 stycznia 2021 roku.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl