fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Kamiński dołączył do klubu parlamentarnego PSL

Michał Kamiński (dotychczas koło Unii Europejskich Demokratów) dołączył do klubu PSL – poinformował w poniedziałek prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. „Naszą intencją jest stworzenie federacyjnego klubu PSL i UED” – zadeklarował.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił jednocześnie, że Michał Kamiński nie wstąpił do partii Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Prezes Stronnictwa powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że intencją PSL i UED, jest stworzenie federacyjnego klubu parlamentarnego, przy zachowaniu „podmiotowości” i swoich wartości.

„Czasem będziemy się różnić, ale łączą nas naprawdę te najważniejsze dla Polski i Polaków, dla polskiej wolności i niepodległości, sprawy, jak konstytucja, demokracja, silna obecność w Unii Europejskiej” – mówił polityk.

Według niego, wspólne plany PSL i UED pokazują „skuteczność” opozycji.

W sobotę podlaski poseł Mieczysław Baszko ogłosił, że odchodzi z PSL, ponieważ postanowił związać się z Porozumieniem, partią wicepremiera Jarosława Gowina. Władysław Kosiniak-Kamysz określił w sobotę działanie polityka Gowina jako „polityczne kłusownictwo”. Zapewnił, że odejście posła Baszki nie spowoduje rozpadu 15-osobowego klubu Stronnictwa.

PAP/RIRM

drukuj