fot. Tomasz Strąg

M. Buczek: Chcemy nieustannie odpowiadać na wezwanie Matki Najświętszej

Każdy z nas mógłby powiedzieć świadectwo o mocy modlitwy różańcowej w swoim życiu. O tym, jak Maryja was prowadzi każdego dnia – mówiła podczas XX Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę Magda Buczek, założycielka PKRD.

Magda Buczek podkreślała, że przez modlitwę różańcową każdy z nas wzrasta w wierze, w miłości do Jezusa i również w mocy Ducha Świętego.

– (Chcemy), aby każdy z nas – przed modlitwę różańcową – dawał świadectwo swoim życiem w swojej rodzinie, w swoim otoczeniu, aby innych zapalać miłością do Jezusa, aby innym nieść Jezusa. Właśnie dlatego jesteśmy we wspólnocie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, ponieważ chcemy nieustannie odpowiadać na wezwanie Matki Najświętszej, która właśnie do dzieci mówiła: „odmawiajcie codziennie różaniec”. Mówiła to jako matka z troski o swoje dzieci – mówiła.

Przekonywała także, że Matka Boża chce, abyśmy byli szczęśliwi.

– A kiedy będziemy szczęśliwi? Właśnie wtedy, kiedy będziemy blisko Jezusa, kiedy On będzie najważniejszy, kiedy będzie na pierwszym miejscu w naszym życiu. Dlatego właśnie Maryja, przez codzienną modlitwę różańcową, każdego z nas prowadzi za rękę do Jezusa tą najprostszą i najkrótszą drogą, abyśmy mogli Go coraz lepiej poznawać, coraz mocniej kochać i być Mu wierni w każdej chwili naszego życia – wskazała Magda Buczek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl