Lubuskie: Strażacy szukają auta, które wpadło do Warty

W Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) strażacy szukają w Warcie samochodu osobowego. Z relacji świadków wynika, że auto wpadło do rzeki w czwartek rano i mogą być w nim ludzie – poinformował PAP rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej Dariusz Szymura.

O wypadku pierwsza poinformowała „Gazeta Lubuska”, powołując się na sygnały od czytelników.

„Moment wpadnięcia samochodu do rzeki widziało jednocześnie kilku świadków z różnych miejsc. Na przystani, na trawie widać ślady kół auta, które wjechało do Warty” – napisano w informacji na ten temat.

Samochód miał wpaść do rzeki na przystani pasażerskiej nad Wartą między mostem drogowym, a kolejowym w Kostrzynie nad Odrą.

„Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy około 8 rano. Z wywiadu ze świadkami wynika, że w samochodzie mogą być ludzie. Na miejsce zostali ściągnięci nurkowie z Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza” – powiedział PAP Dariusz Szymura.

Dodał, że działania strażaków utrudnia wysoki stan wody przez co pojazd mógł wraz z nurtem spłynąć poza strefę nabrzeża i tam osiąść na dnie.

Jako poinformował PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Mądry, przed godz. 10 strażacy przy użyciu łodzi i sonarów wytypowali kilka miejsc, w których może znajdować się pojazd. Zostaną one teraz sprawdzone przez nurków.

Mądry przekazał, że w akcji bierze udział dziewięć zastępów Straży Pożarnej, na miejscu jest policja i służby medyczne. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl