fot. twitter.com

Lubuskie: nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich

Prawie 90 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy znaleźli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w przesyłkach kurierskich skontrolowanych w Zielonej Górze.

Ich nadawcy grozi wysoka grzywna – poinformowała w poniedziałek rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Przejęcie nielegalnego towaru to efekt cyklicznych działań służb celno-skarbowych, które wyrywkowo sprawdzają na poczcie czy w firmach kurierskich przesyłki pod kątem nielegalnego obrotu towarami akcyzowymi.

„Tak było i w tym przypadku. Podczas takiej kontroli w jednej z placówek zajmujących się dystrybucją przesyłek drobnicowych w Zielonej Górze. Tytoń znaleziono w 49 przesyłkach. Wszystkie nadała jedna osoba” – powiedziała PAP Markowicz.

Dodała, że wartość przejętego tytoniu wynosi ponad 62 tys. zł. Gdyby trafił do odbiorcy, z tytułu nieopłaconych podatków Skarb Państwa straciłby prawie 92 tys. zł.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl