fot. TV Trwam News

Lubelskie: Dwóch Irakijczyków próbowało nielegalnie przekroczyć granicę przez rzekę Bug

Dwóch Irakijczyków próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę przez rzekę Bug w okolicach Włodawy (Lubelskie) – przekazał por. Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

„Odnotowaliśmy dwie nieudane próby nielegalnego przekroczenia granicy przez rzekę Bug w pobliżu Włodawy. Dwóch Irakijczyków zostało zawróconych do granicy z Białorusią” – poinformował por. Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodał, że oprócz tego nie odnotowano żadnych innych szczególnych zdarzeń w pobliżu granicy z Białorusią. Polsko-białoruski odcinek granicy w województwie lubelskim przebiega wzdłuż rzeki Bug i liczy 171 km.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 4,8 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września br., w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią, w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz dzienne i nocne kamery. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl