Libia: 42 zabitych, ponad 60 rannych w ataku z powietrza na południu kraju

Co najmniej 42 osoby zginęły, a ponad 60 osób zostało rannych w ataku z powietrza na miasto Murzuk na południu Libii – poinformował w poniedziałek przedstawiciel lokalnych władz Ibrahim Omar. Około 30 osób jest w stanie ciężkim.

Uznawany przez wspólnotę międzynarodową rząd jedności narodowej z siedzibą w Trypolisie potwierdził na swym profilu na Facebooku, że do nalotu na Murzuk doszło w niedzielę oraz że jest „kilkudziesięciu zabitych i rannych wśród cywilów”.

Rząd oskarżył o atak siły zbuntowanego generała Chalify Haftara, najsilniejszego człowieka we wschodniej Libii.

Pogrążony w chaosie po obaleniu dyktatury pułkownika Muammara Kadafiego w 2011 roku północnoafrykański kraj jest rozdarty między dwoma rywalizującymi ośrodkami władzy: na zachodzie jest rząd jedności narodowej (GNA) Mustafy as-Saradża, ustanowiony w 2015 roku w Trypolisie i popierany przez ONZ, a na wschodzie – rząd samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej (ANL) w Bengazi, którego szefem ogłosił się generał Haftar.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl