fot. PAP/Tytus Żmijewski

Lekkoatletyka. W Toruniu odbędzie się dziś mityng Copernicus Cup 2020

Lekkoatletyczne emocje ponownie w Toruniu. Dziś odbędzie się tutaj mityng Copernicus Cup. Nie zabraknie gwiazd i światowej czołówki.


– Mityng Copernicus Cup jest najlepszym mityngiem halowym na świecie. Odwiedziłem parę tych mityngów, na różnych byłem, ale taka jest prawda. Fajna, nowoczesna hala, świecąca, wszystko dograne do perfekcji, super bieżnia, padają zawsze ekstra wyniki i pełna sala. 5 tys. ludzi na takim obiekcie, to jest coś, co mnie nosi, dodaje mi skrzydeł – mówi brązowy medalista mistrzostw świata na 1500 m Marcin Lewandowski.

– Aż tak mocnej stawki na 400 m kobiet nie było. Będą dwie bardzo mocne serie. Mam nadzieję, że z dziewczynami damy show. Wiadomo, że zwycięża lepsza, która będzie miała lepszą dyspozycję dnia, ale na pewno mogę obiecać, że tak łatwo nie odpuszczę – zaznacza mistrzyni Europy na 400 m Justyna Święty-Ersetic.

– To jest naprawdę wielkie wydarzenie, to jest na pewno najlepszy mityng halowy w Polsce. Myślę, że jeden z lepszych na świecie, jak nie najlepszy. Warto więc przyjść, warto kibicować, a tym, którym nie udało się kupić biletów, zapraszam przed telewizory – zachęca wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki.

TV Trwam News/Sport.RIRM

drukuj