fot. PAP/Mateusz Marek

Kujawsko-pomorskie: Po burzy i deszczach 235 interwencji strażaków

Po burzach i obfitych deszczach w województwie kujawsko-pomorskim strażacy ostatniej interweniowali 235 razy. Zgłoszenia dotyczyły w zdecydowanej większości wypompowywania wody – poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

„Strażacy byli wzywani przede wszystkim do wypompowywania wody z ulic, podwórek i piwnic domów, a stosunkowo rzadko do usuwania powalonych drzew i połamanych konarów. Po nocnych opadach spodziewamy się w ciągu dnia nowych zgłoszeń z prośbami o wypompowywanie wody” – powiedział dyżurny KW PSP.

Najczęściej strażacy byli wzywani w powiatach aleksandrowskim i inowrocławskim – po 60 razy oraz toruńskim – 35 razy.

W regionie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne dla obszaru dopływów górnej Noteci. W związku z opadami deszczu możliwy jest wzrost poziomu rzek i wystąpienie lokalnych podtopień.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl