Ks. Wojciech Osial przyjmie dziś sakrę biskupią

Mianowany w grudniu biskup pomocniczy diecezji łowickiej ks. Wojciech Osial przyjmie dziś sakrę biskupią. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00, a uroczystościom będzie przewodniczył ks. biskup łowicki Andrzej Dziuba.

Współkonsekratorami będą nuncjusz apostolski ks. abp Celestino Migliore oraz metropolita łódzki i wiceprzewodniczący Episkopatu Polski ks. abp Marek Jędraszewski.

Biskup łowicki Andrzej Dziuba w wywiadzie dla Biura Prasowego KEP powiedział, że biskup nominat jest wyczekiwany przez diecezję.

– Jest wymodlony przez diecezję, jest uformowany, wykształcony przez diecezję i przez studia zagraniczne. Jest człowiekiem, który potrafi być bardzo twórczy, a wszystko to wspiera swoją głęboką wiarą, modlitwą, świadectwem życia. Jest człowiekiem, który jest bardzo dobrze postrzegany przez siostry zakonne, przez świeckich. Dlatego ufamy, że jego posługa będzie bardzo owocna nie tylko przez wsparcie mnie jako ordynariusza, ale przede wszystkim przez wsparcie całego Kościoła łowieckiego. Myślę, że Konferencja zyskuje nowego, bardzo wartościowego człowieka w tym, czym będzie mógł obdarować nas wszystkich – powiedział ks.b p łowicki Andrzej Dziuba.

Ks. bp nominat Wojciech Osial urodził się w Łowiczu. W 1995 r. przyjął świecenia kapłańskie. W 2001 r. ukończył studia specjalistyczne w Rzymie. Jest m.in. pracownikiem Wydziałów Nauki Katolickiej i Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Łowickiej.

Prowadzi zajęcia z katechetyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w Wyższych Seminariach Duchownych w Łowiczu oraz u Księży Pallotynów w Ołtarzewie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl