fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. abp Marek Jędraszewski do młodych: Potrzebni są jednoznaczni świadkowie Chrystusa, by Kościół mógł się rozwijać

Potrzebni są jednoznaczni świadkowie Chrystusa, by Kościół mógł się rozwijać – mówił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, podczas bierzmowania w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krzczonowie.

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krzczonowie młodzi parafianie przyjęli sakrament bierzmowania. Uroczystości przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, który wygłosił homilię do młodych. Duchowny odniósł się misji, jaką jest głoszenie prawdy o Chrystusie całemu światu tak, jak robili to Apostołowie.

– Potrzebni są jednoznaczni świadkowie Chrystusa, by Kościół mógł się rozwijać – podkreślił ks. arcybiskup, dodając, że dawanie takiego świadectwa nigdy nie było łatwe.

Kościół od początku swojego istnienia zmagał się z odrzuceniem oraz podważaniem głoszonych nauk. Szczególnie miało to miejsce w pierwszych wiekach Jego istnienia, gdy władcy uważali się za bogów i nie przyjmowali prawdy, że jest tylko jeden Bóg. Ludzie wierzący często narażali się królom, co przypłacali swoim życiem. Podobnie jest dzisiaj. Wielu chrześcijan na świecie ginie za to, że przyznaje się do Chrystusa, w czasie kiedy w Polsce dochodzi do profanacji miejsc kultu oraz szyderstwa z wiary. Ks. abp Marek Jędraszewski nawiązał do prześmiewczych słów jednego z polityków, których użył wobec uczestników procesji Bożego Ciała.

– Są tacy, którzy nie potrafią uszanować tego, w co wierzą ludzie, katolicy, chrześcijanie. Potrzebna nam jest jednoznaczność w wyznawaniu naszej wiary. Potrzebna jest głęboka modlitwa, by trwać i się nie poddać i nie zawstydzić. By nie ulec temu światu, który za wszelką cenę chce żyć tak, jakby Pana Boga nie było, by nie poddać się tym, którzy próbują z nas szydzić i wyśmiewać, by mieć w sobie Bożego Ducha, dzięki któremu potrafimy tak wspaniale wielbić jednego Boga w Trójcy Świętej. Dlatego trzeba nam otwierać się na Dary Ducha Świętego – wskazał ksiądz arcybiskup.

Metropolita krakowski nawiązał również do krzyży zawieszonych na piersiach młodych ludzi, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Ksiądz arcybiskup zaznaczył, że jest on piękną pamiątką i jednym z symboli naszej wiary, jednak najważniejsze jest, by zachowywać w swoim sercu Jezusa i jego nauczanie.

– Bądźcie zawsze i wszędzie wierni Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi – dodał.

diecezja.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl