Krosno broni TV Trwam

Ulicami Krosna przeszedł marsz „Stop laicyzacji”. To wyraz sprzeciwu wobec decyzji KRRiT, która nie przyznała TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Marsz rozpoczął się Mszą św. w Kościele Ojców Kapucynów pod przewodnictwem archiprezbitera krośnieńskiego ks. prałata Kazimierza Kaczora, słowo Boże wygłosił ks. prałat dr Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Po Mszy św. nastąpiło przejście pod krzyż i pomnik bł. Jana  Pawła II.

W Roku Wiary chcemy odważnie wyznać naszą wiarę w Trójcę Przenajświętszą oraz głośno i wyraźnie powiedzieć: stop laicyzacji, stop temu, co się dzieje się w naszej Ojczyźnie, atakom na bezbronnego, nienarodzonego człowieka i na rodzinę, stop atakom na Krzyż Chrystusowy i Kościół, stop atakom na Radio Maryja i TV Trwam. Mówimy stop laicyzacji, bo kochamy Kościół i zależy nam na dobru naszej Ojczyzny powiedział ks. prałat dr Waldemar Janiga. 

Do tej pory odbyło się 136 manifestacji w kraju i za granicą. Cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do piątku podliczono 2 mln 402 tys. 602 kopie podpisów.

Wypowiedź ks. prałata Waldemara Janigi:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj