facebook.com/zamek.krolewski.warszawa

Królewska Wystawa Kwiatów

W Arkadach Kubickiego można oglądać Królewską Wystawę Kwiatów. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zamek Królewski w Warszawie to dawna rezydencja królów, która wychodzi swoim majestatem do świata natury. Zorganizowana Królewska Wystawa Kwiatowa, jak podkreśla Agnieszka Żukowska, koordynator  wystawy,  jest połączeniem świata kultury ze światem natury.

– Postanowiliśmy zabrać Państwa w niezwykłą podróż, która rozpoczyna się od łąki, poprzez krainę ziół inspirowaną benedyktyńskimi wirydarzami. Prowadzimy Państwa przez krainę róż w przynajmniej 100 odmianach– poinformowała Agnieszka Żukowska, koordynator Królewskiej Wystawy Kwiatów.

Królewska Wystawa Kwiatów była montowana 144 godziny, czyli siedem pełnych dni. Zajmuje 128 m długości i ponad 548 m2. Tworzy ją 9 tys. różnych odmian roślin i niemal 2 tys. kwiatów ciętych. Najwyższa roślina ma wysokość 4,5 m, a najniższa 2 cm. Wystawę można oglądać jeszcze dziś. Ci, którzy nie zdążą przyjechać do Warszawy, mogą podziwiać kwiaty za pośrednictwem internetu.

– Tych z Państwa, którym nie uda się dojechać do Warszawy do Zamku Królewskiego na wystawę, zapraszam na cykl webinarów 4 pory roku w ogrodach, który rozgrywa się na zamkowym Facebooku i na Youtube – wyjaśniła Agnieszka Żukowska.

Wszelkie informacje na temat wystawy są zamieszczone na stronie internetowej Zamku Królewskiego.

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl