Kraków: Zakończyła się akcja „Szpital Domowy”

Msze św., adoracje, wspólne śpiewy i rozmowy z mieszkańcami – tak wyglądał miesiąc modlitw o moralną odnowę Krakowa. Zakończona wczoraj akcja „Szpital Domowy”, była sprzeciwem wobec obecności i promocji klubów nocnych w tym mieście.

Inicjatywę wsparł metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Wszystko zaczęło się od takiego spotkania kilku osób, które przechodząc przez rynek spotykały różne czerwone parasolki. Po prostu dotykało to nasze serca, bo wiedzieliśmy, że ta praca, to nie jest szczyt marzeń tych pań, które zresztą rozmawiając z nami też o tym mówiły. Dlatego wspólnie z grupą osób (z „Chrystus w Starym Mieście” i z duszpasterstwa od franciszkanów) postanowiliśmy coś z tym zrobić. Pomodliliśmy się, mieliśmy takie przekonanie, żeby jakoś zadziałać.  Wybraliśmy koordynatorów i udaliśmy się do kardynała prosząc go o błogosławieństwo – mówi Magda ze wspólnoty „Chrystus w starym mieście” działającej przy kościele Mariackim.

Podczas akcji co najmniej jedna pracowniczka klubu Go Go porzuciła swoje zajęcie i przyłączyła się do modlących.

Działaniom klubów ze striptizem przyglądają się już także organy ścigania. Wczoraj, prokuratura wraz z policją wkroczyły do dwóch klubów nocnych, które kiedyś funkcjonowały pod nazwą „Cocomo”. Zostały one zamknięte do odwołania.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl