fot. PAP/Radek Pietruszka

KPRM: Szef CBA przewodniczącym międzyresortowego zespołu ds. zwalczania korupcji

Szef CBA Ernest Bejda został przewodniczącym Międzyresortowego Zespołu ds. Koordynowania i Monitorowania Wdrażania „Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2018–2020” – poinformowała we wtorek na Twitterze kancelaria premiera.

– Ernest Bejda został szefem międzyresortowego zespołu ds. zwalczania korupcji. CBA jest wiodącą w kraju służbą zajmującą się zwalczaniem korupcji, dlatego w naturalny jego sposób szef CBA będzie przewodził temu ciału – powiedział Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA.

W „Rządowym Programie Przeciwdziałania Korupcji na lata 2018–2020”, który wszedł w życie w styczniu br., jako cel wskazano realne ograniczenie przestępczości korupcyjnej w kraju i podniesienie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania zachowaniom korupcyjnym.

Jako cele szczegółowe wskazano: wzmocnienie działań prewencyjnych i edukacyjnych, doskonalenie mechanizmów monitorowania zagrożeń korupcyjnych oraz monitorowanie regulacji prawnych w zakresie przeciwdziałania przestępczości korupcyjnej oraz zintensyfikowanie współdziałania i koordynacji działań pomiędzy organami ścigania.

PAP/RIRM

drukuj