fot. flickr.com

Kościół zaniepokojony sytuacją społeczną w Indonezji

Kościół Katolicki w Indonezji jest zaniepokojony sytuacją społeczną mieszkańców tego kraju napisali w specjalnym komunikacie tamtejsi księża biskupi z okazji 70. rocznicy uzyskania niepodległości. Indonezja to kraj wyspiarski położony w Azji  PołudniowoWschodniej.

Biskupi Indonezji zauważają, że w kraju dominuje korupcja. Zwrócili uwagę, że politycy i rząd wiele obiecywali w kampanii wyborczej, ale ich projekty pozostały niezrealizowane.

Tymczasem Indonezja boryka się z dużym bezrobociem, zacofaniem gospodarczym i nepotyzmem. Zdaniem Episkopatu za stan kraju odpowiadają politycy, którym brak kompasu moralnego. Nie chcą oni zrozumieć swojej misji publicznej, dbają o interesy pewnych tylko grup i skupiają się jedynie na tym, by utrzymać się przy władzy.

„Demokracji i bezstronności brakuje wśród parlamentarzystów i urzędników państwowych. Prawo jest niedbale przygotowywane i wprowadzane tylko po to, by służyć doraźnym celom pewnych grup” – głosi okolicznościowe przesłanie Episkopatu Indonezji.

Biskupi wyrazili przekonanie, że „jeśli tylko przywódcy polityczni podejmą mocne zobowiązanie moralne, by działać na rzecz faktycznego rozwoju kraju, sytuacja bardzo się poprawi”.

TV Trwam News

drukuj