fot. flickr.com

Korea Południowa liczy na porozumienie

Korea Południowa chce jak najszybszego wznowienia dialogu pomiędzy Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi. W tym celu proponuje trójstronne rozmowy.

Korea Południowa liczy na osiągnięcie porozumienia.

– Wierzę, że dialog między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi ostatecznie doprowadzi do porozumienia, nigdy nie jest pożądane, aby impas trwał długo – mówił Moon Jae- in.

Prezydent Korei Południowej wezwał urzędników, aby spróbowali znaleźć sposób na ponowne rozpoczęcie rozmów między oboma krajami. Chodzi o robocze spotkania ekspertów i urzędników z USA, Korei Południowej i Korei Północnej.

– Proszę was, abyście znaleźli sposoby na usprawnienie dialogu między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi podkreślał Moon Jae- in.

W ubiegłym tygodniu na szczycie w Hanoi prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nie doszli do porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Korea Północna chciała zniesienia wszystkich sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone. Prezydent Trump nie wyraził na to zgody.

– Chciałbym znieść sankcje, bo chce, żeby ten kraj wzrastał. Ten kraj ma duży potencjał, ale musi się poddać – wskazywał Donald Trump.

Załamanie się szczytu USA i Korei Północnej było ciosem dla Korei Południowej, która miała nadzieję, że złagodzenie sankcji pomogłyby w ponownym uruchomieniu między-koreańskich projektów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj