Korea północna zapowiada wojnę nuklearną

Wybuch wojny na Półwyspie Koreańskim staje się przyjętym faktem – podaje agencja Reuters. Pjongjang jako powód podaje wspólne ćwiczenia amerykańskich i południowokoreańskich sił zbrojnych, a także amerykańskie groźby wojny prewencyjnej przeciwko Korei północnej.

„Jedyne pytanie, jakie pozostaje to: kiedy?” – mówi rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Korei Północnej sugerując, że do wojny nuklearnej przeciwko Stanom Zjednoczonym może dojść w najbliższym czasie. Dodał, że jego kraj nie chce tego konfliktu, jednak nie będzie się przed nim ukrywał, jeżeli Stany Zjednoczone nadal będą wystawiały cierpliwość Pjongjangu na próbę.

Jednym z bulwersujących dla tego państwa działań było wzywanie przez Donalda Trumpa wszystkich krajów świata, w tym Chin i Rosji, do domagania się od Korei Północnej zaprzestania zbrojeń. Amerykański prezydent zapewnił, że USA i Korea Południowa razem zmierzą się z działaniami Pjongjangu. Oba kraje uzgodniły twarde stanowisko wobec państwa Kim Dzong Una i zapowiedziały dalsze wysiłki na rzecz pokoju w tym regionie. Bo to czas, aby działać pilnie i z wielką determinacją – oświadczył prezydent Trump.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl