fot. pixabay.com

Korea Północna: ingerencja w działalność naszych satelitów równoznaczna z wypowiedzeniem wojny

Korea Północna oświadczyła dziś, że jakakolwiek ingerencja w działalność jej satelitów będzie uważana za wypowiedzenie wojny i spowoduje „mobilizację jej potencjału odstraszającego”. Jak przekazała oficjalna agencja KCNA nastąpiłaby wówczas „eliminacja zdolności przetrwania” satelitów szpiegowskich USA.

„JeZeli Stany Zjednoczone będą próbowały ingerować w prawa suwerennego państwa…skorzystamy z przysługujących nam praw międzynarodowych i krajowych aby zredukować i wyeliminować zdolności przetrwania satelitów wywiadowczych USA” – głosi przekazane przez KCNA oświadczenie rzecznika ministerstwa obrony Pjongjangu.

Korea Północna informowała wcześniej o pomyślnym wystrzeleniu 21 listopada swego pierwszego satelity szpiegowskiego. Miał on przekazać zdjęcia amerykańskich instalacji wojskowych, m. in. w Japonii, na wyspie Guam i w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych a także śledzić ruchy wojsk USA i Korei Południowej.

Waszyngton zareagował na to nowymi sankcjami a Korea Południowa umieszczeniem na „czarnej liście” 11 obywateli Korei Północnej, którzy mieli uczestniczyć w pracach nad satelitami i rakietami Pjongjangu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl