pixabay.com

Korea Płd.: ponad 80 proc. Koreańczyków w wieku do 34 lat jest stanu wolnego

Odsetek mieszkańców Korei Południowej w wieku 19–34 lat żyjących w stanie wolnym wzrósł w alarmującym tempie z 54,5 proc. do 81,5 proc. w ciągu ostatnich dwóch dekad – poinformował dziennik „Chosun Ilbo”. Niechęć do zawierania małżeństwa doprowadziła do gwałtownego spadku wskaźnika urodzeń do poziomu 0,78 w ubiegłym roku.

Z danych koreańskiego urzędu statystycznego Statistics Korea za rok 2020 wynika, że w przedziale wiekowym 30-34 lat, który jest obecnie uważany za optymalny wiek do zawarcia małżeństwa, aż 56,3 proc. osób pozostawało w stanie wolnym (w porównaniu do 18,7 proc. w 2000 r.).

Dopiero potem następuje dramatyczny spadek liczby osób bez ślubu. I tak w wieku 35–39 lat było ich 30,7 proc., a w grupie 40–44 – 21 procent.

To jednak wciąż znacznie więcej niż dwie dekady temu – zauważa dziennik.

Tendencja do niezawierania lub późnego zawierania małżeństwa i nieposiadania dzieci nawet po ślubie doprowadziła do spadku współczynnika dzietności do 0,78 w ubiegłym roku – podkreślono.

W badaniach ankietowych z sierpnia wśród osób w wieku 19–34 tylko 36,4 proc. respondentów wskazało, że pozytywnie postrzega małżeństwo. Dekadę wcześniej – 56,5 procent.

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl